Deccal Fitnesi iç Ses Hırsızlığı

Son Deccal Fitnesi "iç Ses Hırsızlığı"

(Kar©glanin 04 Kasım 2018 Vaazi)أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

وَسَارِعُواْ إِلَى مَغْفِرَةٍ مِّن رَّبِّكُمْ وَجَنَّةٍ عَرْضُهَا السَّمَاوَاتُ وَالأَرْضُ أُعِدَّتْ لِلْمُتَّقِينَ

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Ve sâriû ilâ magfiretin min rabbikum ve cennetin arduhâs semâvâtu vel ardu, uiddet lil muttekîn

Meali :

Rabbinizin bağışına, genişliği göklerle yer arası kadar olan ve Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için hazırlanmış bulunan cennete koşun.

Sadakallahul Aziym ALİ İMRAN Suresi 133. ayet


---oOo---

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

"Kıyamet müminlerin başına kopmaz. Cenab-ı Allah kıyametin kopacağına yakın bir zamanda, bir rüzgar gönderir. O rüzgarın dalgalanmasıyla, imanı olan hiç bir mümin kalmayacak, ruhunu teslim edecektir. Allah onlara rahmet eylesin."

( Hadis-i Şerif , Şerhüs-Sünne 15/90, Müsned-ül Firdevs 5/88, El-Metalibül Aliye hadis no: 4582 (İmamı Busiri hadisin sıhhatine hükmetmiş); Kenzül Ummal 15/229; Şuab-ı İman Beyhaki 2/191; Mu'cemut-Taberani El-Kebir 3/3037)

"Allâhumme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ ibrâhîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"
"Allâhumme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârakte alâ ibrahîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"

Yolculugumuza başliyoruz :

Raşidi tarikatının kurucusu olarak dan, admin yetkisi ben de, bu ne demektir, yani mevsimlerin ve havayi değiştirmenin ana yetkisi bende, ama Kuranı Kerim'de Allahu Teala buyurur ki:

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

لَوْ كَانَ فِيهِمَا آلِهَةٌ إِلَّا اللَّهُ لَفَسَدَتَا فَسُبْحَانَ اللَّهِ رَبِّ الْعَرْشِ عَمَّا يَصِفُونَ

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Lev kâne fîhimâ âlihetun illâllâhu le fesedetâ, fe subhânallâhi rabbil arşi ammâ yasıfûn.

Meali :

Eğer yerde ve gökte Allah’tan başka ilâhlar olsaydı, kesinlikle ikisinin de düzeni bozulurdu. Demek ki, Arş’ın Rabbi Allah, onların nitelemelerinden uzaktır, yücedir.

(Sadakallahul Aziym ENBİYÂ Suresi 22. ayet)

Allah'tan başka başka ilahlar olsaydı, Kainat bozulur giderdi, Çünkü biri diyecek yağmur yağsın, diğeri diyecek güneş açsin, ve hatta birisi diyecek, Şu adam yaşasın, diğeri diyecek, o adam ölsün, ve böylece dünyamız ve Kainat kaosa gidecek. O yüzden bizlerin dahi Rabbimizin tekliğini kabul etmemiz, kendi yararımızadır.
Bizim tarikatimiza girip zikredenlere öğrettik ki, belli duanın ardından, ağzının genişliği, dibinin derinliğinden geniş olan bir Kaptan, su veya süt içerekten, Kar veya yağmur yağmasını sağlarız diye öğrettik. Yine bu sefer, aynı duaları okuduktan sonra, 45 dakika bir şey yiyip içmemek kaydıyla, içimizdeki kainatın, O da, dünyamızın, sıcak ve güneşli olmasını sağlarız demiştik ve haber etmiştik. Ama Deccal Aleyhil leane, Lanetli Deccal işte tek durmadığı için, bizim yaptığımız her şeyin ve askerimizin yaptığı her şeyin, kehrvertini, yani ters degerini, ya da, ters frekans alaraktan, işi tersine çevirmek de. Ve dedik, 2 ay önde gidiyor mevsimler, ve 21 Aralık döngüsü, geçen haftalarda gerçekleşti, ve biz döngüyü değiştirdik. Deccal yine ters değerini aldigi için, Normal olarak Zemheri ye gidip, soğuk ve kışı yaşayıp, sonra bahara doğru yön alacaktık. Fakat ters değerini alınca, Zemheri yerine, bahar ve yagmur ve yaza doğru gitmeye başladı Mevsim. Ben çevirmeden önce, her yeri, Kasırga ve Tufan lar kapladı, ve dünya diyor ki : Ey Admin, Ey komutanım, en uzak noktaya geldim, bundan sonra daha uzaga gidersem, güneşten koparım diye sinyal veriyordu o kasırgalar. Ve biz bunu görünce, admin yetkisi ile döngüyü çevirdik. Ne yel kaldı, ne fırtına ne Kasırga ve dünyaya emir verdik, Zemheriye doğru git. Ve o, yani Dünya, Emri akzeptiert etti, yani kabul etti ve ve yönünü Zemheri ve kışa doğru tutmuştu. Fakat Deccal bunu bozdu ve ters çevirdi. ve işte İtalya'daki, ve Avusturya'daki, sel ve çamur baskını meydana geldi. Radyoda kadının birisi diyor ki, bizim için, bu mevsimlere bozuyor, bunu havadan bomba ile bombalayalim öldürelim de, kurtulalım diye teklif veriyor. Ve ben de bunu duyunca, Ben dedim ki o kadına, bunu bozan ben değilim, Benim yaptığımı ters çeviren ipne Deccal, öldüreceksiniz ona gidin dedim. Suclu ben değilim, o dedim. Aslında tarikatın Piri olaraktan admin yetkisi bende, ama işte yeni kimselerin yetişmesi için açık bırakılan bu kapı araligi, yani işte ben dedim ki Raşidi tarikatina intisap eden klişi, 40 gün intisab sonrada 40 gün 1. sınıf zikiri çektimi, 2. sınıfa geçecek, Hatta bize danışmadan bile geçebilir, yine ikinci siniflarda 40 gün zikir ile, 3 e geçebilir dedik, işte 10. sınıfa geldikten sonra da Mevsin Zikri çekmeye hak kazanır, Mevsin Zikri çekenler de, işte bizim gibi, kar ve yağmur yağar duasını öğrenir ve uygular, ve onlarin üzerinde de bu hukuk tahakkuk eder dedik ki. Bu öğrencilerimizin, bunu hakkalyakin yaşayabilmesi için aralık bırakılan bu Kapıdan, Deccal da girip, ters çeviriyor. Halbuki o birakilan aralık, Tarıkatımıza İntisab edenlere ayrılmış bir aralık ve mod yetkisi idi. Oradan girip de, bu hizmeti öğrenip, yapabilsinler diye. Oysa Deccal, bıçağı iyiye kullanan, veya kötüye kullanan biri gibi, Deccal bu boşluğu kötüye kullanmak da.

Ve bizim vaazılarımızı yayınladığımız forumlarımız var, Forumda admin vardır. ve o Admin, üyelerin ve ziyaretçilerin, statülerini ve haklarını ayarlar, Forumda kimler Neyi görebilir, neyi göremez, yine kimler ne kadar yazabilir Vesaire, Vesaire, ve yanlış yapanı da banlamak diye bir yetkisi vardır, o nun, yani yanliş bişey yapanin, Forumu görmesine, ve okumasına yasak getirilir. işte tarikatın piri olarakdan, benim üstümde olanlar da, bana admin yetkisi verdiler, sizde, tarikimize intisab edenlerde, ve diğer normal insanlarda, benim yetki alanımın içerisindesiniz, ve Deccal bile, benim yaptığımı ters çevirme hakkını bir defaya mahsus sahip, 2. defa yapamaz, işte bu senekini Ters çevirdi, fakat istediği olmadı, ve bu sefer de cevirdgininin hipotenusu nu yani katedelerinin tersini almış,

ve böylece yolu, yani mevismi orta mevsimlere çekmiş, orta mevsimlerin isimlerini ara mevsim ilkbahar veya Sonbahar, Halbuki şimdi sonbaharı bitirdik, amma o böylece sonbaharmi ilkbaharmi olmayan bir ara karışık mevsim olup karıştıriyor, ve konum uzaklaşan dünya mevsim ilkbahar ve böylece Seller olacak derecede yağmur yağdı, Çünkü normal ayarında değil, konum başka yerde, ayar başka yerde. Ben, ben bile bir üste bağlıyken, Deccal da, Tarikimize intisab eden sizler de bize bağlısınız, yani admin Hakkı bana ait.
Baş başa bağlı, baş Allah'a bağlı olmazsa, işte ben derim yaz, Deccal kış olsun der ve kaos olur. Mesela dünyada küçük çocukları olan bir anne, çocuklarını parka götürünce, onları oynarken serbest bıraksa bile, ancak gözünün gördüğü alanda bırakır, herhangi bir tehlike olduğunda, ona ulaşabilsin değil mi, Mesela o top oynamaya daldıgi zaman, ilerden tehlikeli bir kamyon geliyorsa, o anne görüyor ise, çocuğu kurtarabilir. Bu bir misal ve örnektir. İşte bu yüzden bizde dünyadaki kasırgalar dan alamet ve haber alıp Mevsim döngüsünü değiştirdik, yoksa Dünya güneşin çekim alanından kurtulup gidecek. O yüzden tasavvufta tarikata girene öğretilir ki, bir Kalpte İki sevgi olmaz, yani insanın aynı anda iki tane şeyhi ya da yöneteni yada dah büyük olrak 2 Allah i olamaz, Yoksa iş bozulur. işte Allah'ın da Allah'tan başka ilahlar olsaydı Kainat bozulurdu meselesi bu sebep ile, ve Bizim de Yaşadığımız sel ve fırtına hadisesi, Deccal tarafından ters çevirme meselesi sebebiyle de budur.

Bizim zikrimizde evrad diye bir şey var yani vird, her gün yapılan zikirdir.

Virdi olan birisi, adet üzeri, her gün Allah'tan istemek üzere konum lu
Ama şu misal ile bunu açıklarsak, Senin bir arkadaşın olsa, ve sana ihtiyacı düştükçe seni ziyaret etse, ve hep senden birşeyler istemek için gelse, ve bir gün sen ona vermekten, ve onun gelmesinden bıkarsın değil mi. ki istersin ki, bir gün Senin ihtiyacın oldu mu, o da senin ihtiyacını karşılasin. yani sadece istemek için değil, bazen de vermek için gelmesi lazım ki, aradaki muhabbet devam etsin, sevgi eksilmesin artsın. öyle olunca, Bizler Allah'tan hep istiyoruz, namazda istiyoruz, abdeste istiyoruz, yolculukta istiyoruz, dua eden herkes hep istiyor. Muhammed her an dua ederdi diyorlar. Demek ki her an Allah'tan istiyor, diyor ki ayakkabınızın bagini bile Allah'tan isteyiniz. iyi de dedik ki hep ister durursan, bir gün bıkar istediğin kimse, sen de ona bir şey vermen lazım, ya da onun da ihtiyacını senin gidermen lazım. Allah neye muhtaç ki, biz ona ne verebiliriz? denilince : Allah'ın duaya muhtaç bir kulu vardır, Sen onun için dua ettiğin zaman, işte Allah'ın o kuluna sen vermiş oldun, Senin dilinle duan ile Allah ona verirde, sen vermiş olursun. ve yine Allah'ın kullarından yardıma muhtaç biri vardır ki, senin ona bir lokma, ya da bir elbise vermen, işte onu giydirme ya da yedirmen, işte Allah'a vermen gibidir. Öyleyse hep istemek değil, bazen sende senden istenileni vermen, ihtiyaci olanlari görmen de, Allah ile arandaki muhabbetin iyi olmasını sağlar, ya da dostuna bir arkadaşına yani yada ihtiyaci olana vermesini bilmeyen, almasını da bilmez. Öyleyse bizim sıkıntıların Mehmet Ali amca rahmetli gibi, derdiki şui kdulkunun degirmen ne diyor bilyonmu : "bir senden, bir benden diyor" yani bu durumda böyle olması lazım, Allahin kullarina verme sünneti böyle .

Hazreti Hüseyin efendimizin öldürülmesi Kader miydi? Yeni Hazreti İsa Aleyhisselam'ın öldürülmesi Kader miydi? kabullenmesi mi gerekiyordu. Yoksa Allah'ın seçenekleriyle varyasyonları çok mu? Mesela ben eve girdiğim zaman, evdeki odalardan herhangi birine gitme hakkım, ve seçeneğim var, ben yine mesela Oturma odasında girince, 3 tane koltuk olsa, onlardan herhangi birine oturma seçeneğim var, veya da oturmayıp gidip yatak odasında yatma seçeneklerim var. Yani Allah'ın çokça varyasyonları ve seçenekleri mevcut iken, Ben birisinde kesin karar kilip, yapacağım buydu deme ve, kesin kader cizme hakkım yok.

Hani meşhur bir hikaye vardır : kadının birinin bir tane oğlu vardır, Onu gözünden bile sakınıyor dur. oğlu ertesi gün uçakla yolculuk edecekmiş, Kadın bir rüya görür, Rüyasında oğlunun bineceği uçak düşmektedir. bu Bilgiyi alan kadın, oğlunu o gün Uçağa binmekten vazgeçirir. Ve radyoda bir haber duyulur ki, uçak düşmüştür ve kurtulan olmamiştir. Kadın sevinerekten yatan oğluna gider haberi vermek icin, ve baksa ki, oğlu yatakta ölmüştür. ve Kader değişmez Kuralı Böylece insanlara hikaye edilir. ve Allah'ın takdirini kabullenmek gerektiğini öğretmeye çalışır bu hikaye ile alimler. ve öyle midir? kaderi Kabullenmek Lazım mı?

Halbuki Allah'a tevekkül konusunda çokça bilinen bir hadis vardır:

Peygamberimize gelen bir bedevi, paldir Güldür İçeri girer, Peygamber onun yolculuk halini görünce, ne ile geldin der, O da der ki, deve ile der,
Peki Deveni ne yaptın diye sorar.
cevap olarak
dışarıda Allah ve rasulüne bıraktım der.
peygamber da ona:
Git deveni bagla ve, ondan sonra Tevekkül Et. (Yani Allahi vekil tayin edip Allah ve resulüne bırak) der.
Yani bize düşen, Tedbiri almak imiş, takdir tabii ki Allah'ın. ama Hüseyin Efendimiz Belki de orada o kaderi kabullenmektense tedbir alsaydı bu iş için, belki Şehit olmazdı, yine isa Efendimiz başına geleceği biliyordu diyorlar, insan bile bile, nasıl kendisinin o eziyete maruz kalmasına göz yumar.

Yine Hazreti Ali efendimiz den bir rivayet vardır: savaşın birisinde Hazreti Ali karşısına gelen düşman suretinde, şeytan ordularını kesmektedir, ya da kafir cin ordularını kesmektedir, Fakat onun dilinden diyor ki: ben onlari kestikçe, tekrar dirilip dirilip kalkiyorlar, Ya Resulallah, bana bir şey öğret ki, ben bunları kesince, bir daha tekrar dirilmesinler. Cebrail Aleyhisselam dua getirir, Peygamberimize verir, Peygamberimiz de hazreti Ali'ye talim eder. yine Matrix filmine geldik :
Son bölümde neo ile ms. simit havada kavga ederken, yere çakılır lar, yerde çukur oluşur, ve Onlar aşağıda kavga ederken, yukarıda onlara bakan, gözlüklü binlerce Mister simit vardır, yani kendisini klonlamistir. bu haftanın vaazı Geçen haftaya bağlı, geçen haftanın ki önceki haftaya bağlı, öyle olunca geçen hafta: ileriki ki bir zamanda, insan klonlamak da keşf olacak demiştik, hatta Öyle ki Allah İsa Aleyhisselam ve Muhammed Aleyhisselam'a birer tane klon dublör vermişti diye anlattık. o geelcekteki zamandaki kötülerde, bu insan klonlamasını öğrendikleri için, işte Hazreti Ali'nin gördügü, kestikçe ölmeyen şeytan mı, ya da cin ordusu muydu diye atfettiği, işte Mstr Simit in yani Deccalin da kendini klonlayacak oldugu ve artık öyle hale gelecekki zivanadan çıkacak kessen bile ölmeyecek.
O nu bir tek Mehdi Aleyhisselam yenebilecek.

Ve O na Mehdiye silah olaraktan yolu gösteren durum için, dünyada yiyecek içecek gibi gıda malzemesi satan, ya da üreten fabrikalarda hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerekir. Bu yüzden işçilere hijyen dersi verilir. hijyen dersinin 1. maddesi mikropları tanımaktir. ne anlatılır ki: bir mikrop saniyede 1 000 000 yumurta yumurtlar, 2 saniyede mikrop 1 000 000 olmuştur, ve 3 saniyede 2 milyon olmuştur, 4 saniyede 4 milyon mikrop olmuştur, ve bu katlanarakdan gider. Ellerin dezenfekte edilmesi ile, elindeki mikropların çoğalıp gıda malzemesine zarar vermesinin önüne geçilmeye çalışılır, en basit dezenfekte malzemesi de sabun dur, el sabunu. elimi sabun ile yıkadıgim zaman, Mikroplar ölür, kaç milyon olursa olsun ölürler, ama belli saniyeden sonra, sabundaki iyi bakteriler, savaşçı bakterilerin gücü tükenir, daha sonra bu sefer Yine mikroplar Galip gelip, ellerin Mikroplanmaya başlar. ve yine aynı 21 Haziran'a kadar gündüzün uzaması ve, Ekinoks dan sonra ise, Gecelerin uzaması gibi, bir kara enerji, bir de beyaz enerji galip gelir. ve yani dualite.

###########
#############

Gıda meselesine girmişken bilim adamları diyor ki Doymuş yağ ve hayvansal yağlar, insanlara zararlı diye fetva veriyorlar.
Halbuki tereyağı, sütün yağı demek tereyağı, tereyağ olmadan önce Sütün içinde, sıvı halde erimiş vaziyette duruyor. yani tereyağının orjinali vücut sıcaklığında eriyebilen bir yağ. hiç vücut sıcaklığında eriyebilen bir yağ vücuda zararlı olabilir mi. Ama tereyağlarını da bozdular, tereyağ vücut sıcaklığında erimiyor artik. Kim bozdu? Deccal ve avanesi, neden? İnsanları hasta edip ilaç satıp ameliyat edip, para kazanmak için. Gerçek tereyağı sağlığa zararlı değildir. Çünkü anne memesinden aktığında yahut inekten aktığında vücut sıcaklığında erimiş vaziyettedir.

##########
###################

Ve bu haftaki vaazımızın konu ismi olan iç ses hırsızlığı meselesine gelince :

Teknoloji o kadar ilerledi ki insanın iç sesi duyabiliyor Hatta onu kayıt yapabiliyorlar.
Bu en son kaşıkçı olayının arkasında yatan mesele uydurdukları bir hadis üstünde, Hadisi uyuduranlarda onlar,olayı meydana getirenlerde onlar. Neymiş, bir Hadis varmış, Şu an ki Arap kralının ismindeki kralın öldürüleceği, ya da öleceği, Ondan sonra Mehdi'nin ortaya çıkacağı hadisi uydurmuşlar, ve bunun için bir de video hazırlamışlar, ve videonun arka planinda bir müzik çalıyor, fakat ses yok, görüntüde ise, resimler içinde yazılar var, ve yazılarda Bu uydurulmuş hadis yazı halinde geçiyor, büyük büyük yazılar, Ben videoyu açtım seyrediyorum anlamak için o Yazıları okuyorum, ben okudukça, sanki bu hadisi ben söylüyorum, böyle bir hadis varmış gibi, benim dilinden söylettirmis oluyorlar, ve benim iç sesimi de kaydedince, sanki Hadisi ben rivayet etmişim gibi leanse edecekler, baktım ki Hadis uydurma hadis. videonun gidişatı da iyiye gitmiyor, böyle olunca, Okumayı da kestim, videoyuda kapadım. İşte Deccal fitnesi ve en yeni silahı, iç ses hırsızlığı. düşün Sana bir karikatür gösterdi, karikatürde küfür yazıyo,r Sen okudun içinden, ve kopyalama yapıştırma diye bir sistem var, senin o Küfürünü aldı, yanında da başka cümleye yapıştırdı, mesela Putin Tayyibe sövüyor dedi, ya da öldüreceğim diyor dedi, bunu da Tayyib'in dinleme cihazları na, yada dinleyen koca kulaklarina da yayın yaptı, Ne oldu şimdi, Halbuki Putin amca öyle bir şey demedi, kesme yapıştırma yöntemiyle bunu oluşturdular, onu ona bunu buna Kavga ettirecekler yani fitne çıkaracaklar.

#######
#########

Ahmet Kural ve Sıla olayına bizim yorumumuz :
Sıla Zamanında 15 Temmuz kutlamalarına katılmayacağını söyledi,
ve buna reaksiyon gösteren AKP liler, işte Ahmet kural ı kullanaraktan Sıla'dan öclerini aldılar, ne oldu, böyle saatlerce döven birisiyle, hiç de tepki çekmeden, sanki ikisi normal sevgiliymiş gibi, bu işi de hallettiler,Ahmet Kural da bu Deccal köpeğinin kullandigi bir maşa ve itlerinden bir it olur o zaman.
Bu bir yorumdur, bizim yorumumuz. Gercekligini Sıla bilsin bulsun artik.

#####
##########

AKP açılışını yaptıkları Havaalanı ile övünüyorlar, neymiş, hiç masraf yapmamışlar, kasadan hiç para çıkmamış. Tamam da, senin kasaya da para girmeyecek, Çünkü yabancı bir şirket yaptı ise ve ona kiralandı ise o hava limani eskiyince yani eski Havaalanı olduğunda Belki bizim elimize devrolacak. yani ne olmuş oldu o kadar insanın parasını heba etmiş oldu, O kadar insan kendi havaalanımıza inip kalkıyoruz, kendi Türk havayolu ile seyahat ediyoruz diyecek , ama karı Sermayeyi kediye yükleyecek, ve bir de bununla övünecek, Halbuki arazimiz ve gelecekteki paramız çöpe atılmış, ya da düşmanlarımızı eliine geçmiş oluyor. Tayyib'i de arkadan yönetenlerin cebine girecek paralar, Sizler de enayliginizle övünün artik. Hem bir de İstanbul'a 58 kilometreymiş, ve ben İstanbul yerine 58 kilometre uzak bir yere varacağım, orası Tekirdağ Tekirdağ, İstanbul değil.
Yani hepten kazikli, buraya hızlı trenyapilinca ekstra masraf, gidecek adama masrasf, yol, zaman, Hatta mekan kaybı. Tekirdağ İstanbul değil, milleti enayi yerine koyuyorsun, Bu adam nasil kazanacak, bu baştaki 58 kilometre ile Bir de yol parası verilecek o hızlı trene, bedava mı gideceğim oraya. buna düpe düz enayilik denir. ballı lokma yi Elllere yedirmek denilir.

############
###############

Allah dünyamıza Dört Mevsim koymuş ilkbahar yaz sonbahar kış
ve yiyeceklerden de 4 Gıda var ki bunlardan
Acı gıdalar, kış mevsimini temsil ediyor.
Tatlı gıdalar, Yaz mevsimine temsil ediyor.
Ekşi gıdalar ise ilkbahar ve sonbahar mevsimini temsil ediyor.
Türkçede acı kelimesinin zıt anlamlısı tatlı fakat Ekşi'nin zıt anlamlısını bulamadık, Çünkü ekşi 2 çeşit : 1. cisi ekşi mayhoş yiyecekler, portakal ve limon gibi, 2.ciside tatlı mayhoş yiyecekler, elma gibi.
Öyle olunca Portakalda Turuncu ve kışa yakin soguk sonbahar mevsiminin temsilcisi, Elmada ilkbahar mevsimini temsil ediyor, Yani ezvac halinde, portakal ve elma arkadaş değil mi, yani ezvac, ve Onun eşi.

Din büyükleri demiş ki Sabit fikirli olmayınız.
Halbuki Sabit fikirli olmak, cibilliyet ile alakalı, yaz ve kış beyaz ve siyah gibi, beyaz aydınlık ve sıcağı temsil ediyor, siyah ise soğuk ve karanlığı temsil ediyor, Öyle olunca bazı insanlar karar verirken sabit fikirlidir, onların gri rengi yoktur, onlar için ya herro, ya merro, yani ya siyah ya da beyaz, Ya var ya yok, evet veya hayır gibi, bahar mevsimi insanlar ara geçiş Mevsimi olduğu için, onlar der ki bu kadar sert ve Sabit fikirli olma, Siyah ile beyazın arası bir ara renk, biraz siyahdan, biraz da beyaz renk katınca, gri renk meydana gelir, ara renk. yine ilkbahar yeşil, sonbahar turuncu, ilkbahar Sarı ile mavi den meydana gelir, turuncu ise kırmızı ile Sarı'dan meydana gelir, yani Sabit fikirli olmayın diyenler, ara yolu, orta yolu ya da ara rengi bulanlardır, ve burçları da ara mevsimde olanlardır. Dinimizde bunun örneği var mıdır? Evet Kur'an'da bir ayet var ki :

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

كُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ ثُمَّ إِلَيْنَا تُرْجَعُونَ

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Kullu nefsin zâikatul mevti summe ileynâ turceûn.

Meali :

Her can Her nefis ölümü tadacaktır. Sonunda bize döndürüleceksiniz.

(Sadakallahul Aziym ANKEBÛT Suresi 57. ayet)

Her canlı ölümü tadacaktır ayetinin ikinci bir şıkkı yok, Her canlı yani, siyah ve beyaz gibi, katı Kural.

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

"Hakkıyla cehennemlik olan cehennemlikler var ya, onlar cehennemde ne ölürler ne de yaşarlar. Lakin günahları yahut hataları sebebiyle ateşe duçar olan bir kısım kimseler vardır ki, ateş onları tamamen öldürür. Yanıp kömür olduktan sonra, kendilerine şefaat edilme izni verilir. Böylece grup grup getirilirler ve cennet nehirlerine dağıtılırlar. Sonra: 'Ey cennet ehli! Bunların üzerlerine su dökün.' denilir. Bunlar, sel yatağında biten bir ot gibi yeniden biterler.

Resulullah Aleyhisselâm ayrıca şöyle buyurdu: "Onu görmez misiniz, nasıl sarı ve kıvrak bir vaziyette biter."

( Hadis-i Şerif ,Müslim, İman 306,Buharî, Rikak, 51)

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

“Kıyamet günü ölüm alaca bir koç sûretinde getirilip Cennet’le Cehennem arasında durdurulur. Sonra:

«–Ey Cennet halkı, bunu tanıyor musunuz?» denilir. Onlar da başlarını uzatıp bakarlar:

«–Evet, bu ölümdür” derler. Sonra:

«–Ey Cehennem halkı, bunu tanıyor musunuz?» denilir. Onlar da başlarını uzatıp bakarlar:

«–Evet, bu ölümdür» derler. Bunun üzerine emredilir ve ölüm kesilir. Sonra:

«–Ey Cennet ehli ebediyet üzeresiniz, artık ölüm yok! Ey Cehennem halkı, ebediyet üzeresiniz artık ölüm yok!» denilir.”

Bundan sonra Resûlullah Efendimiz (s.a.v):

( Hadis-i Şerif , Tirmizi, Tefsir, 19/3156)


Peygamberin hadisinde Cennet vakti kurulunca,Mümin olupda, hata ve günah sebebi ile son cehennemlik olan da, cehennemden çıkıp da cennete girince, ölüm getirilip yolun ortasında kesilir diye rivayet etmiş, artık ondan sonra ölüm yoktur diğer rivayet etmiş, yani o da bu katı kuralı biraz yumuşatmis. Çünkü Muhammed Miladi takvim ile baharda yani 21 Nisan'da doğdu diyoruz, yani bahar mevsimi ara mevsim.
öyle olunca fikirlerde cibilliyet ile alakalı İmiş. Fiil ve amellerde cibilliyet ile alakalı.

Bu haftanın vaazı inin son meselesine gelince
Bir rivayete göre, kıyamet kötülerin başına kopacaktır, iyiler daha hayatta iken, bir serin sam yeli gibi bir yumuşak rüzgar gelip, onların canını alacak cennete ulaştiracak, ve sadece kötüler kalacak dünyada. Ve Allah kıyameti onların başına koparacak diye rivayet ediliyor.

Kıyamet Sâdece Kafirlerinve Müşriklerin Üzerine Kopacaktır

Kıyametin kopuşunu Müslümanlar görecek mi?

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

"Kıyamet müminlerin başına kopmaz. Cenab-ı Allah kıyametin kopacağına yakın bir zamanda, bir rüzgar gönderir. O rüzgarın dalgalanmasıyla, imanı olan hiç bir mümin kalmayacak, ruhunu teslim edecektir. Allah onlara rahmet eylesin."

(Şerhüs-Sünne 15/90, Müsned-ül Firdevs 5/88, El-Metalibül Aliye hadis no: 4582 (İmamı Busiri hadisin sıhhatine hükmetmiş); Kenzül Ummal 15/229; Şuab-ı İman Beyhaki 2/191; Mu'cemut-Taberani El-Kebir 3/3037)

Kıyamet koparken yeryüzünde Müslüman bir kimse olacak mı? Yoksa kıyamet sadece müşriklerin üzerine mi kopacak?

Kıyamet sâdece müşriklerin üzerine kopacaktır
“Kıyamet sâdece şerir insanların üzerine kopacaktır.” (Müslim)
İbni Mesud (ra) rivayet ediyor:
“Kıyamet ancak kötü inanların başına kopar.” (Müslim)
Peygamber Efendimiz’in (asm) aşağıdaki hadîsi, bu hadîsin bir yönünü açıklamaktadır.
Peygamberimiz, (asm) Hz. Âişe’nin (ra) rivayet ettiği bir hadîslerinde buyuruyorlar ki:
“Lât ve Uzza putlarına tekrar tapılmadıkca kıyamet kopmaz.”
Bunun üzerine ben de:

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Huvellezî ersele resûlehu bil hudâ ve dînil hakkı li yuzhirahu alâd dîni kullihî ve lev kerihel muşrikûn.

Meali :

O, Allah’a ortak koşanlar hoşlanmasalar bile, dinini, bütün dinlere üstün kılmak için, peygamberlerini hidayetle ve, hak dinle gönderendir.

(Sadakallahul Aziym TEVBE Suresi 33. ayet)

meâlindeki âyeti indirdiği zaman ben artık bunun tamam olduğunu zannediyordum” dedim.’
Bunun üzerine Resulullah (asm) şöyle buyurdu:
“Bu, Allah’ın dilediği zamana kadar böyle devam edecektir. Sonra Allah hoş bir rüzgar gönderecek ve kalbinde hardal tanesi kadar îmanı bulunan herkesin ruhunu bu rüzgarla alacak. Geride, kendilerinde zerre kadar hayır ve iyilik bulunmayan kimseler kalacak. İşte o zaman, onlar da atalarının dinine döneceklerdir.”
Buhâri’nin kıyamet alâmetleri başlığı altında yer verdiği şu hadîs de, kıyametten önce iyi kulların ruhlarının alınıp, kıyametin kâfir ve isyancıların başına kopacağını ifade etmektedir. (Buhari)
Hz. Enes (ra) anlatıyor: "Resulullah (asm) buyurdular ki:
"Kıyamet Allah Allah diyen bir kimsenin üzerine kopmayacaktır." (Müslim, İman 234- Tirmizi, Fiten, 35;)
Hadîsin bir başka veçhinde: "Yeryüzünde Allah Allah diyen kaldıkça kıyamet kopmaz" buyrulmuştur. Buna göre, yeryüzünde Allah Allah diyen insan bulundukça kıyamet kopmayacaktır. Bir başka ifade ile, gün gelip yeryüzünde Allah Allah diyen insan kalmayacak. Bu sebeple de kıyamet kopacaktır; hadîsin zahirinde bu mana çıkar. Halbuki az yukarıda da belirtildiği üzere, başka hadîslerde

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

“Ümmetimden bir topluluk, hak üzerinde galip gelmeye devam edecek­tir. Onlar hak üzerinde hep böyle sebat edip durdukları müddetçe ta Al­lah'ın emri onlara gelinceye kadar muhalif olanlar onlara zarar veremeyecektir.”

( Hadis-i Şerif , Ebu Dâvud, Fiten 1, 4252; Tirmizî, Fiten 51, 2229; İbn Mâce, Mukaddime 1, 10, Fiten 9, 3952; Ahmed b. Hanbel, Müsned, 5/278, 279.)

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

Ümmetimden bir taifeye Hakkın yardımı kıyamete kadar devam eder. Bunları bırakıp ayrılanların bu taifeye bir zararı olmaz.

( Hadis-i Şerif , İbni Mace)

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

Ümmetimden hak üzere bir taife, düşmanlara galip olarak cihad ederler. Sonuncu taife, Deccal ile savaşır.

( Hadis-i Şerif , Ebu Davud)

kıyamete kadar yeryüzünde Allah'a ibadet edenlerin eksik olmayacağı ifade edilmiştir.

Ben bunu size şöyle izah edeyim:

Geçen hafta anlattık ki isa Efendimiz Alaca gözlüleri, yani şaşı bakanları, eliyle mesh ederekten tedavi edermiş.
Ve ben bunu daha önce anlattım, Bazı halleri elimle alıp atabiliyorum diye anlatmıştım ve attgim yer ise bir cehennem cukuru idi hastaliklari şeytnlari kafir cinleri oraya ataiyorudmki nasa o elimi görüntülemiş bile

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

إِنَّ الَّذِينَ يُبَايِعُونَكَ إِنَّمَا يُبَايِعُونَ اللَّهَ يَدُ اللَّهِ فَوْقَ أَيْدِيهِمْ فَمَن نَّكَثَ فَإِنَّمَا يَنكُثُ عَلَى نَفْسِهِ وَمَنْ أَوْفَى بِمَا عَاهَدَ عَلَيْهُ اللَّهَ فَسَيُؤْتِيهِ أَجْرًا عَظِيمًا

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

İnnellezîne yubâyiûneke innemâ yubâyiûnallâh(yubâyiûnallâhe), yedullâhi fevka eydîhim, fe men nekese fe innemâ yenkusu alâ nefsihî, ve men evfâ bi mâ âhede aleyhullâhe fe se yu’tîhi ecran azîmâ.

Meali :

öyle alışveriş edenler vardır ki onlar Allah alırlar (alışverişte yanılmazlar) işte oy üyzden Allah ın Eli onların elinin üstündedir. Nakıs ve beceriksiz kimseler kendi nefislerine nakısdırlar, Allah ile yaptığı sözleşmeye vefa gösterenlere vermek için Allah Büyük mükafat ve ödüller hazırlamıştır.

(Sadakallahul Aziym FETİH Suresi 10. ayet)

Jennifer Lopez klip çekti "papi" isimli video klibine bakarsanız, o kuvetin nasil nasıl bir kuvvet oldugunu, onlar nasil tasvir etmiş anlarsin, en son Onun(Jennifer Lopez) in bu gücü çaldığını ve fakat geri getirmedigii anlatmıştım, beğenen biri kullandiktan ssonra sahibine geri getirsin demiştim. işte Mesih kuvveti yani hani el verenler vardır ya, Nakşibendi Tarikatında da el tuttu, el aldı derler ya. Hazreti İsa ve Hazreti Mehdi gücü olan el ile mesh ederekten tedavi etme gücünün, ve yine zor işlerin bu mesh kuvveti ile halledilmesi gücünün,
nakşibendiler gibi bazı tarikatlar tarafından zamanımıza kadar, ve zamanımızda da Hazreti Mehdi Aleyhisselama Ulaştırma görevini görmüş oldular onlar. o güç şu an bende yani Mehdi Aleyhisselam'ın elindedir. Elimizinde herksinden farkli oldgunu Hak telanin onun eline mehdi imzasi vurdgununu anlattigim vaazi dah önce yaptim ve vaazda anlattim hatta resmettim bir cok grafigimde, o imzayi, imzam olarak gösterdim, ve hala internette mevcutlar, ve Ama biz bunu öğretince bazıları bunu aldı götürdü Ve geri getirmiyor. ama onunda admin yetkisi benim elimde halen, zaten bunca senedir bunu bana ulaştirmak ile görevli binler peygamber ve alim onu kullandi, ve sonunda bize ulaşdi işte.
işte bu kuvvet ile Mehdi Aleyhisselam, Kıyamet kopuyor bile olsa, iyileri alıp cennete atacaktır,ve kötüler kalacaktır dünyada o hadisde anlatilan rüzgar o işte, bu kuvvetin de ona verilme sebebi, son Allah diyen askerin o Yani Hz Mehdi olacağı sebebiyledir, ve bu gücün onun tarafından yapılması gerektiği içindir. iyiler ölünce, Mehdi yalnız kalınca, Mehdiyi de Allah, kendi tarafına alınca, artık kıyametin kopmaması için sebep kalmaz. ve dedik işte iyiler Venüs gezegenine indirilecek belki, ve sıfırdan başlamak durumunda kalacaklar, düşünün ki, şu an ki, ne bilgisayarları olacak, ve telefonları, ve çamaşır makineleri, ve bulaşık makineleri, ve tost yapacak tost makineleri, ne de bıçakları ve makasları, Hatta çift sürecek Öküzleri olur mu Onu bile bilemem.
o yüzden :
Ey İnsanoğlu!
Elindekinin(Dünyamizin) kıymetini bil, elindeki elinden alınmadan önce .
Bu sözümüz ne bize, ve nede sadece iyilere, ne de sadece Kötülere, hepinize söylüyorum : elinizdekinin kıymetini bilin.


--oOo---


أَأَللَّهُمَّ أَرِنَا الْحَقَّ حَقاً وَ ارْزُقْنَا اتِّبَاعَهْ وَ أَرِنَا الْبَاطِلَ بَاطِلاً وَ ارْزُقْنَا اجْتِنَابَهْ


''Allahım! Bizlere, hakkı Hak gösterip ona tabi olmayı, bâtılı da Bâtıl gösterip ondan yüz çevirmeyi nasib eyle..! '

وَآخِرُ دَعْوَاهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

Ve âhıru da'vâhum enil hamdulillâhi rabbil âlemîne,
Amiyn.
Elfatiha maassalavat.

سُبْحاَنَكَ اللَّهُمَّ وَبِحَمْدِكَ، أَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ، أَسْتَغْفِرُكَ وَأَتُوبُ إِلَيْكَ

Sübhâneke Allahümme ve bihamdik, eşhedü en lâ ilâhe illâ ent, estağfirullahe ve

etûbu ileyk.

--OoO--

Vaazi mp3 olarak indirmek icin linke sag tikla farkli kaydeti sec

efsane1turk.net/Resimci/Dosyal…lar/ic-ses-hirsizligi.mp3

 

Vaazi Youtubeden Seyretemk icin Linke TIKLA

Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 04 Kasım 2018 Pazar

Original Kar © glan

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran

Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık

1 Senede/12 Ay

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

1 Yılda/365 Gün

7 Günde/24 Saat

Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

 

Nach oben