Evdeki Karıncalardan Nasıl kurtuluruz

 

Evdeki Karıncalardan Nasıl kurtuluruz, Evi Basan Karıncalardan Kurtulmak nasıl olur?

öncelikle islami olan ve en kolay ve zararsiz olan yöntem

NEML Suresi 18. ayeti cokca okunur


حَتَّى إِذَا أَتَوْا عَلَى وَادِي النَّمْلِ قَالَتْ نَمْلَةٌ يَا أَيُّهَا النَّمْلُ ادْخُلُوا مَسَاكِنَكُمْ لَا يَحْطِمَنَّكُمْ سُلَيْمَانُ وَجُنُودُهُ وَهُمْ لَا يَشْعُرُونَ

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Hattâ izâ etev alâ vâdin nemli kâlet nemletun yâ eyyuhân nemludhulû mesâkinekum, lâ yahtımennekum suleymânu ve cunûduhu ve hum lâ yeş’urûn

Meali :

Esteuzubillah

Nihayet karınca vadisine geldikleri vakit bir karınca, “Ey karıncalar! Yuvalarınıza girin, Süleyman ve ordusu farkına varmadan sizi ezmesinler” dedi.
Sadakallahul Aziym NEML Suresi 18. ayet

ve bu ayet okundukca arada ey karinclar evinize dönünkü biz sizi bilmeden süleyman ordusu gibi ezip öldürmeyelim diye seslenilir.

Karinclarin gelme sebebelerinden birisde Hz. Ali Buyuruduki:
"Cins Cinsi Ceker."
yani Süleyman isimli veya karinclarin sultani meryem isimli akrabaniz, yahut arkadaşiniz, size yakin geldigi zamanlarda, bu karinca isltilasi oluyor ise, o onun cibilliyati oldugu icin, onun cinsi cinsini cekiyor demek olur. buna önlem alamazsiniz, o uzaklaşinca yine gideceklerdir zaten.

yani hani bazi fare kacirici elektrikli cihazlar vardir, onlarin yaptigi görev, belli bir frekans araliginda, frekans yaymak, işte bu ayet cooookca okunarak, beynimizin o frekansi yaymasi saglanirki, o frekans onlarin evlerine dönmelrini saglar, ancak onlar eger bir sebebden, su basma tehlikesi varsa, cok yagmur yagackasa, yada deprem olacaksa, yahutta ac kaladilarsa, ve yiyecek icin giriyorlarsa eve, o zman onlari def etmek biraz zor olur, o zaman ise, eve girdikeliri yerlerden girmlerine engel olacak şeyler yapmak lazimdir.

Evdeki Karıncalardan Nasıl kurtuluruz, Evi Basan Karıncalardan Kurtulmak nasıl olur
Karıncalar biyolojik açıdan incelendiğinde harika hayvanlar. Aşırı zekiler, uyum içinde çalışırlar ve gruplarında her birinin görevi bellidir.
Ancak karıncalar evinizi bastığında gözünüze pek de o kadar sevimli görünmeyebiliyorlar. Karıncalardan biri mutfağınızdaki ilgilendiği yiyeceği farkettiğinde diğerleri de ona katılıyor ve mutfağınızı karınca sürüsü basıyor.
Karıncalar doğaları gereği duvara tırmanabildiğinden, mutfağınızdaki hazineyi keşfettiklerinde onları hiçbir şey durduramıyor. Mutlaka bir delik veya çatlak bulup oradan mutfağa sızıyorlar.
Bir kötü yanı da karıncaların ısırması.
Her ne kadar karıncalardan kurtulmak isteseniz de onları öldürmeye gönlünüz el vermiyor. Bu nedenle size harika bir çözüm sunuyoruz.
Karıncalardan, onlara zarar vermeden kurtulabileceğiniz o doğal yöntemler:
Tarçın
Karıncalar kokuya duyarlıdır. Hatta diğer böceklerle karşılaştırıldıklarında beş kat daha hassaslar. Bunu lehinize çevirmek mümkün.
Hemen hemen herkes tarçın kokusuna bayılır. Ancak karıncalar tarçından nefret ederler. Tarçın yağı veya toz tarçını karıncaların evinize girdiği yolun üstüne dökerek onları kaçırabilirsiniz.

Yarım çay kaşığı toz tarçını veya tarçın yağını bir bardak suyun içine dökün. Karışıma pamuk bandırarak karıncaların geçtiği yerlere sürün.
Bir diğer yöntem de pencerelere, kapı girişlerine ve evin diğer girişlerine çubuk tarçın bırakmak.
Son bir yöntem de sprey şişesine tarçın yağı ve su ekleyip bunu karıncaların geçtiği yolların üstüne püskürtmek.

Arnavut biberi

Arnavut biberi de karıncaların kaçmasına yardımcı olabilir.
Büyük bir tencerede su kaynatın. Kaynadıktan sonra içine Arnavut biberi atıp bir süre daha kaynatmaya devam edin.
Son olarak bu suyu karıncaların sık geçtiği yerlere azar azar dökün.

Sirke

Karıncaların bir diğer nefret ettiği şey de sirkedir. Sirke aynı zamanda temizlik yapmak için de kullanıldığından bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.
Sprey şişesinin içine su, sirke ve limon suyu ekleyin.
Günde bir kez karışımı karıncaların geldiği yerlere sıkın. Bir süre sonra karıncaların kaçtığını göreceksiniz.

Su

Karıncalar, buldukları hazinenin izini kaybetmemek için kendilerince iz bırakırlar.
Yaptıkları en sık yöntem de geldikleri yollara koku bırakmak.
Sprey şişesinin yarısını suyla yarısını sirkeyle doldurun.
Son olarak içine birkaç damla deterjan damlatın. Karıncaların geldikleri yol üzerine, çatlaklara ve deliklere spreyi sıkın.

Karıncaları kimyasal karışımlarla evden kovmak da mümkün. Ancak hem evinize kimyasal bulaştırmış olacaksınız hem de bu minik canlıların ölümüne neden olacaksınız.

Taze Kahve Telvesi

icdigmiz kahvenin telvesini girdgi ve geldigi yollara dökmekde ayni görevi görürü ancak eskimiş kurumuş kokusu gitmiş telvler görev ypmaz olur o zman yeni telve dökmek lazim gelir

-----------------------------
Kaynaklar:
Kurani Kerim
Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca
rasittunca com
newsletter


-------------

Etiketler : Evdeki Karıncalardan Nasıl kurtuluruz, Evi Basan Karıncalar,Karıncalardan Kurtulmak, nasıl olur?,Evdeki Karıncalardan, Nasıl ,kurtuluruz, Evi Basan, Karıncalar, Kurtulmak nasıl olur,karinca kovma ayeti,nem suresi 18,cibilliyat,cins cinsi ceker kurali,Hz. Ali,ali sözü,süleymanlarin ciblliyati,meryemlerin cibilliyati,

Nach oben