Fevzül Azim - Büyük Farkındalık

Fevzül Azim - Büyük Farkındalık (Kar©glanin 23 Ocak 2018 Vaazi)

أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

E leysallâhu bi kâfin abdehu,

Meali :

Allah, kuluna yetmez mi? (Kifayet Etmez mi)

Sadakallahul Aziym ZUMER Suresi 36. ayetten pasaj

مَن ذَا الَّذِي يُقْرِضُ اللَّهَ قَرْضًا حَسَنًا فَيُضَاعِفَهُ لَهُ وَلَهُ أَجْرٌ كَرِيمٌ يَوْمَ تَرَى الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ يَسْعَى نُورُهُم بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَبِأَيْمَانِهِم بُشْرَاكُمُ الْيَوْمَ جَنَّاتٌ تَجْرِي مِن تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا ذَلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Men zellezî yukridullâhe kardan hasenen fe yudâifehu lehu ve lehû ecrun kerîm. Yevme terâl mu’minîne vel mu’minâti yes’â nûruhum beyne eydîhim ve bi eymânihim buşrâkumul yevme cennâtun tecrî min tahtihâl enhâru hâlidîne fîhâ, zâlike huvel fevzul azîm.

Meali :

Herkim Allahin rizasini kazanmak için , Allah karşisinda zayif olduğunu ikrar edip, o haline razı olursa, onun karşiliginda, O (Allah), O na bedeli ödenmiş bir ikram (Hediye) hazirlamiştir. O gün, mü’min erkekleri ve mü’min kadınları, nurları önlerinde ve sağlarından, altından nehirler akan cennetleri müjdeler, ve oraya dahil olurlarda . İşte o, ne büyük farkındalıkdir artik.

(Sadakallahul Aziym HADİD Suresi 11. ve 12 . ayet)

---oOo---

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

'Ahir zamanda Unutulmuş bir sünnetimi eda edene yüz şehid sevabı vardır.''

( Hadis-i Şerif )

"Allâhumme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ ibrâhîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"
"Allâhumme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârakte alâ ibrahîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"

Yolculugumuza başliyoruz :

وَمَا أَسْأَلُكُمْ عَلَيْهِ مِنْ أَجْرٍ إِنْ أَجْرِيَ إِلَّا عَلَى رَبِّ الْعَالَمِينَ

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Ve mâ es’elukum aleyhi min ecrin, in ecriye illâ alâ rabbil âlemîn.

Meali :

“Buna (tebliğime) karşılık sizden hiçbir ücret istemiyorum. Benim ecrimi verecek olan, ancak alemlerin Rab’bidir.

(Sadakallahul Aziym ŞUARÂ Suresinde 5 ayri aytte tekar ediyor bunlar 109., 127.,145.,164. ve 180. ayetler )

Yani Allahin dinini anlatmakdan, ve ögretmekden dolayi, ücret istememek, para almamak, peygamber ahlaki, kim bu ahlak ile bugün ahlaklanirsa, herkesin paraya mala tamah etttigi bu günlerde, unutulmuş bir sünneti tecdid etmek görevi ile sevaplanir, onunda karşiligi :


Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

''Unutulmuş bir sünnetimi meydana çıkarana yüz şehid sevabı vardır.''

( Hadis-i Şerif , Hakim)

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

''Ahir zamanda unutulan sünnetimi ortaya çıkarana (uygulayana) yüz şehit sevabı verilecektir."

( Hadis-i Şerif , Kütüb-i Sitte)


Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

“Ümmetimin fesada gittiği zamanda kim benim sünnetime sarılsa ona yüz şehit sevabı vardır.”

( Hadis-i Şerif , İbni Adiy, el-Kâmil fi’d-Duafâ, 2:739; el-Münzirî, et-Terğîb ve’t-Terhîb, 1:41; Taberânî, el-Mecmeu’l-Kebîr, 1394; el-Heysemî, Mecmeu’z-Zevâid, 7:282)

إِذْ قَالَ لَهُمْ أَخُوهُمْ نُوحٌ أَلَا تَتَّقُونَ إِنِّي لَكُمْ رَسُولٌ أَمِينٌ فَاتَّقُوا اللَّهَ وَأَطِيعُونِ وَمَا أَسْأَلُكُمْ عَلَيْهِ مِنْ أَجْرٍ إِنْ أَجْرِيَ إِلَّا عَلَى رَبِّ الْعَالَمِينَ

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

iz kâle lehum ahûhum nûhun e lâ tettekûn. innî lekum resûlun emîn, Fettekûllâhe ve atîûn, Ve mâ es’elukum aleyhi min ecrin, in ecriye illâ alâ rabbil âlemîn

Meali :

Onların kardeşi Nuh (A.S) onlara: “Takva sahibi olmuyor musunuz?”(Allah itaat edenler olun) demişti.Muhakkak ki ben, sizin için emin bir resûlüm(dogrulari tebliğ ediciyim).Öyleyse Allah’a itaat etmek için bana tabi olun. Ve ben dini ve dogrulari anlatmama ögretmeme (tebliğime) karşı sizden bir ücret de istemiyorum. Benim ücretimi zaten âlemlerin Rabbi olan Allah verecekdir.

(Sadakallahul Aziym ŞUARÂ Suresi 106-107-108-109. ayetler )

Bir rivayete göre 124 000 Peygamber geldi gecdi, bir rivayete göre, 224 bin peygamber geldi gecdi deniliyor.
o zaman kisaca ortalama, dünyanin en az ömrünü hesap edersek, eski peygamberlerin çok ömür yaşadigini biliyoruz ve fakat, ortalam bir ömürü örnek alirsak, ve her peygamber 120 sene ömür yaşadi yaparsak, bu azlari coklarla birleştirip, coklarida azlarla birleştirip, ortalama 120 sene dersek, 120x124000=14 Milyon 880 bin sene eder. ve mesela isa ile peygamberimizin arasında peygamber gelmeyen, eski peygamberin hükmünün sürüldügü birde 571 sene var, ve bunuda ortalam yaparsak, ve en az arada olan zamanlari 800 sene diye hesap edersek, yine bunuda 800x124 000=99 200 000 sene eder ve yukardaki ile toplayinca 14 880 000 + 99 200 000 = 100 688 000 sene eder
ve bu insanoglu yaratilipda dünyaya indirildiginden sonraki gecen zaman dilimi, ve ondan önce ise, bir o kadarda dinazorlar vakti olsa, bir o kadardarda cinler vakti varsa, bir o kadarda şeytanin şeytan olmadan burda gecirdigi zamani ele alirsak, yani toplam olarak buda = bir insanlar zamani, birde hayvanlar zamani, bir de bitkiler zamani, birde maddeler zamani, birde cinler zamani (Gaz halindeyken yani) birde şeytanlar zamani yani (ateş topu iken gecen zaman) olarak toplam bunu 6 ile carparsak, ortlama olarak toplam
100 688 000 x 6 = 604 128 000 yani kelime olarak 604 milyon 128 bin sene eder. ve kurandaki Allah isminin ebced degeri 66 dir, ve insan 666 dir, kuran bir büyük ebced 6 666 ayet ve muhammed, yani güneş bir üst 66 666, ve ondan bir üst kainattaki güneşimizin bagli odugu galaksi 666 666 666, ve onun üstü, onun üstü derken, bu dünyanin en büyük galaksi icindeki bir deviri ömrü demek olur, yani bir deviri bir ömrü, onuda yaptigimiz hesap ile ortalama" 604 128 000" bulduk, ve bilim adamlari diyorki, 8 milyar yaşinda diyorlar, hayir bu altin oran ile hesap edilirse, ve 66 katli hali ile katlarsak, o zaman dünyamizin kainatin toplma seyri olan yörüngesinde bir defa tur atmasi onun bir ömrü demek, ve kainatin ömrü demek olur, da o da o kainat peki neye bagli ve neyin etrafinda dönüyor, birde o var, ve bu ise bu hesabimiz ile 6 milyar 666 milyon 666 bin 666 sene eder, ve fakat baslangic 66 oldugu için, Allah isminin ebcedi 66 oldugu için, o zaman en son haddeside, Allahu alem, 6 milyar degilde 66 milyar 666 milyon 666 bin 666,6666666.................etmeli ve yine kuranda diyorki, Allah kainati 6 günde yaratti, ilk ebced allah isminin ebcedi olan 66 danda az olan sadece 6 oldugu ele alinirsa, en kücük yada az elekrronlu elementin elektronunun cekirdek etrfinda dönüşü, 6 birim demek olur, ve bu en dişdaki yada en icdeki dönen elektronun dönüşü ise, işde kainatimizin ömrü ile eş degerde olcagini tahmini olarak hesap edebiliriz, ve öyle olunca kainatin devrini tamam etmesi, işde bir tur atmasi ise, 66 milyar 666 milyon 666 bin 666,6666666........ demişdik, yani yine dünyanin 365 gün 6 satte güneşin etrafini döndügünü ele alirsak yine

Uluslararası Gökbilim Birliği'nin (IAU), 1919 yılından bu yana kabul ettiği Güneş Sistemi'nin 8 gezegeni, Güneş'e yakınlık sıralarına göre şunlardır:

1. ☿ Merkür
2. ♀ Venus
3. ⊕ Dünya
4. ♂ Mars
5. ♃ Jupiter
6. ♄ Satürn
7. ♅ Uranüs
8. ♆ Neptün

yani güneş ateş topu ve ateş canlilarinin oldgu yer, orda canli yaşarmi, Eğer canli yaşamasa ateş olmaz zaten, ne var orda, gecen dedik hidrojen ve helyum, yani ateş canlilari, cinler, ve ondan bir üst demir, merkür, ve merkür yani ateşden bir üst canlilar, yani şeytanlar sisteminin elektronu, bir üst venüs, ve melekler, ondan bir üst ise dünya ve insanlar hem melek hemde insan olabilen terakki edebilen canlilar, peki insandan üst ne var, insan ucamaz, amma kuşlar ve gazlar ucabilir, yani oksijen ucabilir ve şeffaf ici gözükür, yine su bir alt ve şeffaf ici gözükür, huri ve gilmanlar....... onlardan bir üst varliklar kim? onlar esas melekler , onlar ne? nurdan yartiklar, yani Işık hüzmeleri, nurdan yaratiklar (yani gözümüzün mavi nuru, mavi renk, kirmizi nuru, kirmizi renk, sariyi sari renk diye, renkleri görmemizi, yani nurlari, işigin yedi beyzasini görmemizi saglayan canlilar. ve onlar ise 3gen prizma ile ancak güneşin bir işigi, yediye bölününce ortaya cikan canlilar halbuki, yani renkler ve melekeler, yani güneşin parcalari, ondan bir üst ziya, yani alfa Işıması yapanlar, yani güneşler, yani 1 alfayi yediye bölünce, yedi renk ortaya cikiyor, ve bu bölündükce, bölündükce, milyonlarca, milyarlarca, gözümüzün gördügü, ve görmedigi renkler ve melekler, nurdan canlilar, kaynaklari ise güneş ve alfa. peki alfa neyin parcasi, güneş neden halk oldu? helyum ve hidrojen, hidrojenin keindisini iki parcaya bölmesine helyum diyoruz, ve helyumun ise, yediye bölüncegi yere kadar uzaklaşmasina, Diya veya ziya veya Dziya diyoruz yanmi 1 ALFA diyoruz.


sene 365gün 6saat, ve saat 60 dakika, dakika 60 saniye, yine saniye 60 salise dir, yani bu saat ve dakikanin altili birim olcagini bunlara kim vahyetti ögretti?
yine hafta alti gün, yedinci gün tatil, yani pazar başlar hafta, ve cuma hafta sonu, ve cumartersi tatil, etti 6 gün, ve yine 1 gün 24 saat, ve altinin katlari halinde, yani 4x6=24 eder, Eğer 6 bir birim ise, o zaman dünya kendi etrafinda o birimin 4 kati zamanda dönüyor demek olur. ve yine insanda kafada iki kulak, iki göz, ve bir agiz, birde burun, etti yine 6
ve yine su muslukda, nerden akiyor, en alt kisim, yada, en son kismidan akip iniyor, degilmi ve öyle olunca, insan yine iki kol, iki ayak ve baş üst kisim, ve kic veya ferc uzvu alt kisim, ve eti yine 6. ve insan tohumu en aşagi indirlipde öyle doguyor, onu aşagilarin aşagisina indirdik ayeti, insanin dibi ayaklari degil, oturunca ferc uzvunun oldugu yeri dibidir. yani en alt noktasidir, yani öyle olunca, yine insan olcak tohum en aşagi inipde dogmak zorunda .

لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ فِي أَحْسَنِ تَقْوِيمٍ ثُمَّ رَدَدْنَاهُ أَسْفَلَ سَافِلِينَ

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Lekad halaknâl insâne fî ahseni takvîm. Summe radednâhu esfele sâfilîn

Meali :

Muhakkak ki biz insanı en güzel bir biçimde yarattık. Sonra onu, aşağıların aşağısına indirdik.(Yahutta onu merdiven basmaklari gibi en alt seviyeye kadar derecelendirdik reded ettik)

(Sadakallahul Aziym TİN Suresi 4. ve 5. ayet)

Yani insan olarak dogacak cocuk, kainatin Haritası insanda, yani kainatin en altina inipde doguyor, yani kainatin en üst noktasi kafaindan tiksirerek cikmiyor, en alt ferc uzvuna inipde dogup dünyaya geliyor, yani öyle olunca, insan ise, iki kol, iki ayak, bir baş, birde son, yani kic, ve etti alti. yine küp alti kutuplu, yani kainat alti kutuplu, önü, arkasi, insanin önü var, arkasi var, sağı var, solu var, ve alti var, üstü var, kainatinda yine önü var, arkasi var, sağı var, solu var, alti var, üstü var, ve yine altili birim.
6 büyük melek, yani cebrail, mikail, israfil, azrail, ve feryail yani rüzgar melegi, ve birde ferruh yani sürur veya sevinc ve üzüntü veya keder veren melek.
Yine küresel bir sistemde, alt üst, sağ sol diye bir durum olmaz, onun bir ici, ve bide dişi vardır, yani gecen haftalarda anlattigimiz, ayin yani kamerin halleri, 14 gün rahman hali, dişa dogru büyüyen, 14 günde ice dogru, rahim kücülen, ice dogru, öyle olunca

اللَّهُ الَّذِي خَلَقَ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ وَمِنَ الْأَرْضِ مِثْلَهُنَّ يَتَنَزَّلُ الْأَمْرُ بَيْنَهُنَّ لِتَعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ وَأَنَّ اللَّهَ قَدْ أَحَاطَ بِكُلِّ شَيْءٍ عِلْمًا

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Allâhullezî halaka seb'a semâvâtin ve minel ardı mislehunn(mislehunne), yetenezzelul emru beynehunne li ta'lemû ennallâhe alâ kulli şey'in kadîrun ve ennallâhe kad ehâta bi kulli şey'in ilmâ

Meali :

Allah, yedi göğü ve yerden bir o kadarını yaratandır. Allah’ın emri bunlar arasından inip durmaktadır ki, Allah’ın her şeye kadir olduğunu ve Allah’ın her şeyi ilmiyle kuşattığını bilesiniz.

(Sadakallahul Aziym TALÂK Suresi 12. ayet)
Yani yedi ice dogru, yedide dişa dogru, yedi rahman hali, yedi rahim haliyle, nefisde yedi mertebeden sonra, ice dogru halinden sonra, yedi erkek hali, ile dişa dogru ilerler, bunlardan ilki nefsi kamil, yani kamil erkek isim ve sonra ihsan makmai, yine ihsan erkek isim, yine sefa ve safiye, nefsi safiye veya nefsi sefa, yani sefa erkek, safiye dişi, ihsan erkek ihsaniye dişi
yine kamil erkek, ve kamile dişi, ve bunlar ise cift cinsiylatli olarak yürüdügü hali, yani vedud hali, ve yine birde sadece rahman oldgu haliyle ilerler, yani bir rahim sadece dişi ve ice dogru, birde sadece erkek rahman haliyle, birde böyle kamil kamile, sefa safiye, gibi cift cinsiyetli, ve birde nötr ictima haliyle, ne erkek ne dişi, O, HU yani hu ne müennes nede müzekker, yani yani küresel, "o "zamiri, hem müennes için, hemde müzekker için kullanilir, ücüncü teklil şahis, o kadin, derkende o, o adam derkende o, o da degişiklik yok, yani ne hali, nötr haliyle tecelli eder birde, ve hüve hüma hum degil, sadece "hu" zamiri veya "ooo" zamiri yani nötr hali

ve o yukardaki ayette gecen esfele safilinden kasit, en ic demekdir, yani elma cekirdegini en icde saklar, armut öye, vişne öyle,.... yani cekirdek korunmasi gereken en öz maddedir vişne için, ve insan bebeside en icde saklanir, ortada ve göbekde, yani yine dünyaya gelmek için ise en alta inmek zorundadir, insanin alti öyle ayaklari degil, ferc uzvudur, cünkü oturuncada altta olmali degilmi oturunce en dib kıçı ve öyle olunca, iki kol, iki ayak ve birde baş, ve birde kiç, etti alti birim, yine iki kulak, iki göz, ve agiz, ve burun, etti alti birim

Yine insan kainatin Haritası ise, yine kainatin alti ciheti vardır, sağı, yani yemanisi, solu şimali, ve sağ el, sol el gibi, ve önü, ve arkasi, etti dört, ve sonra alti ve üstü, ve etti alti cihet, alti ana cihet ve alti birim yine. ve aylar onikidir ve

إِنَّ عِدَّةَ الشُّهُورِ عِندَ اللّهِ اثْنَا عَشَرَ شَهْرًا فِي كِتَابِ اللّهِ يَوْمَ خَلَقَ السَّمَاوَات وَالأَرْضَ مِنْهَا أَرْبَعَةٌ حُرُمٌ ذَلِكَ الدِّينُ الْقَيِّمُ فَلاَ تَظْلِمُواْ فِيهِنَّ أَنفُسَكُمْ وَقَاتِلُواْ الْمُشْرِكِينَ كَآفَّةً كَمَا يُقَاتِلُونَكُمْ كَآفَّةً وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ مَعَ الْمُتَّقِينَ

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

İnne iddeteş şuhûri indallâhisnâ aşera şehren fî kitâbillâhi yevme halakas semâvâti vel arda minhâ erbeatun hurum(hurumun) zâliked dînul kayyimu fe lâ tazlimû fîhinne enfusekum ve kâtilûl muşrikîne kâffeten kemâ yukâtilûnekum kâffeh(kâffeten), va'lemû ennallâhe meal muttekîn

Meali :

Şüphesiz Allah’ın gökleri ve yeri yarattığı günkü yazısında, Allah katında ayların sayısı on ikidir. Bunlardan dördü haram aylardır. İşte bu, Allah’ın dosdoğru kanunudur. Öyleyse o aylarda kendinize zulmetmeyin. Fakat Allah’a ortak koşanlar sizinle nasıl topyekûn savaşıyorlarsa, siz de onlarla topyekûn savaşın. Bilin ki Allah, kendine karşı gelmekten sakınanlarla beraberdir.

(Sadakallahul Aziym TEVBE Suresi 36. ayet )

Yani aylarda on iki, ve altinin iki kati, yani iki birim, alti ayi aydinlik ve bahar ve yaz ve sicak, ve alti ay soguk birim ve karanlik birim, yani aylar iki birim altidan oluşuyor, yine kutuplar alti ay karanlik, alti ay aydinlik, yani alti birimi yine ay bazinda
elma cekirdegini icinde, en dibinde sakaldigi gibi, biz insanoglu, kainatin özüyüz, ve en dibde veya en icde, kainatin en ic noktasi, yani güneş sistemi, ve güneş sisteminde de, ücüncü gezegen, yani altinin yarim birimi yani 3,
ve Bismillahirrahmanirrahiminde gecenki yazdigimiz, muhalefet edin, ve her zaman ücün birini kapmaya calişin dedigimiz yerdeki, arabayi ortaya parkeden yerde ki misali, veya karete şampiyonasinda birince olan, kürüsüye, ücüncü çıkıp, ortayi, ve biri kapan, vahdet, yani Bismillahirrahmanirrahimdeki, rahman ve rahim iki ceper ve Allah ise vahid olan, tek olan
" innallaha meana" veya "ikilinin ücüncüsü Allah olursa , korkma, Allah bizimle bereber " diyen muhammed gibi, üclü, ve altinin yarisi, ve onunda ücte biri ise, 1 ve tek, vahid, ve vahdet, 1 ücün ücde biri, ve alti ise ücün iki kati, 12 altininm iki kati, yani 3 =6/2 ve 1 ise 1 ise 6/1yani bir ana birim olan altinin altida biri demek olur, 12, ana birim olan altinin iki kati demek olur. ve bizler kainatin özü ve en icindeyiz.
Ve küp alti kutuplu, kabe alti kutuplu, nerden dönersen dön, kabeye dönebilirsin, kible alti kutuplu,

Hafta alti gün, ve pazar ile başlar ve cuma biter, ve cumartesi tatil ve etti yedi,

إِنَّ رَبَّكُمُ اللّهُ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ فِي سِتَّةِ أَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَى عَلَى الْعَرْشِ يُغْشِي اللَّيْلَ النَّهَارَ يَطْلُبُهُ حَثِيثًا وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ وَالنُّجُومَ مُسَخَّرَاتٍ بِأَمْرِهِ أَلاَ لَهُ الْخَلْقُ وَالأَمْرُ تَبَارَكَ اللّهُ رَبُّ الْعَالَمِينَ

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

İnne rabbekumullâhullezî halakas semâvâti vel arda fî sitteti eyyâmin summestevâ alâl arşı, yugşîl leylen nehâre yatlubuhu hasîsen veş şemse vel kamere ven nucûme musahharâtin bi emrihi, e lâ lehul halku vel emr(emru), tebârakallâhu rabbulâlemîn

Meali :

Şüphesiz ki Rab’biniz, gökleri ve yeri altı günde yaratan, sonra Arş’tan da istiva eden, gündüzü durmadan kovalayan, geceyi bürüyüp örten; Güneşi, ayı ve yıldızları emrine boyun eğmiş durumda yaratan Allah’tır. Bilesiniz ki, yaratmak da emretmek de O’na mahsustur. Alemlerin Rab’bi Allah ne yücedir.

(Sadakallahul Aziym A'RÂF Suresi 54. ayet)

وَلَقَدْ خَلَقْنَا السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ وَمَا بَيْنَهُمَا فِي سِتَّةِ أَيَّامٍ وَمَا مَسَّنَا مِن لُّغُوبٍ

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Ve lekad halaknâs semâvâti vel arda ve mâ beynehumâ fî sitteti eyyâmin ve mâ messenâ min lugûb

Meali :

Ve andolsun ki, gökleri ve yeri ve ikisinin arasındakileri altı gece ve altı gündüz halinde yarattık. Ve Bize (hiç)bir yorgunluk dokunmadı.

(Sadakallahul Aziym KAF Suresi 38. ayet)

İmam Ahmed b. Hanbel, Ebu Hüreyre'nin şöyle dediğini rivayet etmiştir:

«Bir ara bizler, Rasûlullah (s.a.v.)'m yanındaydık. Gökten bir bulut geçti. Rasûlullah (s.a.v.) sordu:

Bunun ne olduğunu biliyor musunuz?
Allah ve Rasûlü daha iyi bilirler.
Bu buluttur. Yerin zaviyeleri bunu, kullarından Allah'a şükretmeyen, ona dua etmeyen kimselere taraf sevk ederler. Şu üzerinizdeki şeyin ne olduğunu biliyor musunuz?
Allah ve Rasûlü daha iyi bilirler.
Yüksek bir dalgadır ki, korunmuş ve muhafaza altına alınmış bir tavandır. Sizinle onun arasında ne kadarlık mesafe olduğunu biliyor musunuz?
Allah ve Rasûlü daha iyi bilirler.
500 senelik yoldur. Onunla üzerinde ne olduğunu biliyor musunuz?
Allah ve Rasûlü daha iyi bilirler.
Onun üzerinde 500 senelik yol vardır. (Böyle diyerek Rasûlullah (s.a.v.) yedi kat göğü saydı.) Sonra şöyle buyurdu:
Onunla üzerinde ne olduğunu biliyor musunuz?
Allah ve Rasûlü daha iyi bilirler
Onun üzerinde Arş vardır. Onunla yedinci kat arasındaki mesafenin ne kadar olduğunu biliyor musunuz?
Allah ve Rasûlü daha iyi bilirler.
Aradaki mesafe 500 senelik yoldur. Altınızda ne bulunduğunu bi
liyor musunuz?
Allah ve Rasûlü daha iyi bilirler.
Altınızda yer vardır. Onun altında ne bulunduğunu biliyor musunuz?
Allah ve Rasûlü daha iyi bilirler.
- Onun altında başka bir yer tabakası vardır. Bu iki tabaka arasındaki mesafenin ne kadar olduğunu biliyor musunuz?Allah ve Rasûlü daha iyi bilirler.

- Bu iki tabaka arasındaki mesafe 700 senelik yoldur.

(Böyle diyerek Rasûlullah (s.a.v.) yedi kat yer tabakasını saydı.) Sonra şöyle buyurdu: «Allah'a yemin ederim ki sizden biri ayağını yedinci kat yere sarkıtacak olursa düşer. (Böyle dedikten sonra Rasûlullah (s.a.v.) şu ayet-i kerimeyi okudu.): «O evvel, âhir, zahir ve bâtın olandır ve O, her şeyi bilendir.»

( Hadis-i Şerif, Ahmed b. Hanbel, Ebu Hüreyre )


Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

«Cenâb-ı Allah, yeri yarattığı zaman yer kaymaya başladı. Allah da dağları yaratıp yerin üzerine bıraktı. Böylece yer sabitleşti. Melekler dağların yaratılışına şaşıp şöyle dediler:

- Ya Rab! Yaratıkların arasında dağlardan daha kuvvetli birşey var
mıdır?

- Evet, demir vardır.

- Ya Rab, yaratıkların arasında demirden daha kuvvetli birşey var mıdır?

- Evet, ateş vardır.

- Ya Rab, yaratıkların arasında ateşten daha kuvvetli birşey var mıdır?

- Evet, rüzgar vardır.

- Ya Rab, yaratıkların arasında rüzgardan daha kuvvetli birşey var mıdır?

- Evet, ademoğlu vardır. O, sağ eliyle sadaka verir ve o sadakayı sol elinden gizler.»

( Hadis-i Şerif , İmam Ahmed b. Hanbel, Enes b. Malik)

yeni yerin dünyanin yedi kat ici oldgunu şu hadis anlatir


Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

«Bir kimse, hakla olmaksızın bir karış kadar yeri zulmen alırsa, o kimse kıyamet gününde yedi kat yere batar bu zulmü yedi kat yerden onu kuşatır..»


( Hadis-i Şerif ,Buharî, Ebu Seleme, Hz. Aişe',)

Peygamberimiz (asm)'in 12 eşleri şunlardır:
Hz. Hatice (ra); Hz. Sevde binti Zem’a (ra); Hz. Aişe (ra); Hz. Hafsa binti Ömer (ra); Hz. Zeynep binti Huzeyme (ra); Hz. Zeyneb binti Cahş (ra); Hz. Ümmü Seleme (ra); Hz. Ümmü Habîbe (Remle binti Ebî Süfyan) (ra); Hz. Cüveyriye binti Hâris (ra); Hz. Safiyye binti Huyey (ra); Hz. Mâriyetü’l-Kıbtiyye (Ümmü İbrahim) (ra); Meymûne binti Hâris (ra).

Yani güneş, iki cihanin güneşi muhammed, en ic, en öz, en cevher madde, ve onun etrafindaki 12 yer, oniki gezgen var, bunların dokuzu bilinir, 3ü bilinmez, bunlardan son evlendigi son üc, güneş sistemimizin en dişindaki, son üc gezegeni temsil eder, ve onikidir, ve oniki yer, yani altinin iki kati yer ardz, oniki karili adam.

insan fitrati öyledirki, kendine mübah gördüğünü başkasi ona yapsa razı gelmez, mesala hirsiz bile calar cirpar, amma biride ondan calsa, gider polise şikayet, eder bu benden caldi diye, yine biz Türküz güzel kadin gördümü baldirina bacagina bakariz, amma kendi kadinimiza bakilmasina ise razı olmayiz, yani bana var, sana yok, sana dükkan kapali kalmadi fonksiyonu. ve muhammed kendisi 12 kari aldi, ona varda bize yokmu diyen Hz Ali, bende evlencen deyince, onun evliliğine karşı çıkmış, evlenirsen sana küserim babinda muamele etmiş, peki Fatmanın cani varda, Ayşenin ve babasinin bilmem safiyenin, mariyanin, ve başkasinin cani yokmu, sen alirken oluyorda, niye Fatmanın üstüne olmuyor, insan psikolojisi işde ayni, kendi günah işler, sen işleyince, sen en kötü adamsindir, halbuki sende yapiyon lan işde, yani güneş ve oniki karisi, Ali ise bir karili güneş, ve neden, muhmedin baski yapmasi sonucu yani, öyle olunca bazisi bazisinin baskisindan, yapmasi gerekeni bile yapamayabilir, ve helal olani bile yapamaz hale gelir. yani Eğer dinde dört kari hak ve helal ise, bu sanada hak, banada ayni hak vardır, yoksa sana varda bana yok olmaz azizim. sen başkasinin kizi olan gül üstüne gül koklarsan, senin gülün, senin kizinin üstünede, birsi gül koklayinca kizma o zaman, darilma madem.

Yada gül üstüne gül koklama, amma Allah ne kadar çok güzel güller, cicekler, ceşit ceşit cicekler yaratmiş, onlari görüpde onalardan dermek istemeyen olurmu, (BibBiiiiiib Kafa) olmak Lazım sanattan güzellikden bi haber olmak lazimki, canin cekmesin, güzel kadini görde canin cekmsein, ya senin canin can degil, yada onlar güzel degildir, yoks can ceker, yani yine sadece ekmekle bir ömür gecmiyor, ekmege kimisi eti arkadaş ediyor, kimi peyniri, kimi sütü, kimi hem salam, hem peynir, hem sucuk, hem kaşar peynirini arkadaş ediyor. veya türlü yapıyor, on ceşidi birden yutuyor, yada Hz. Nuh gibi aşure kaynatiyor, lan Nuh bile aşure kaynatmiş, hepsini birbirine katmiş, senin canin yokmu, ya senin canin, yok yada ......
Erkek olupda ciftilk kurmayi planlamayan olurmu hic, palanlamasa bile, müslümanin çok masum bir umudu vardır, Allah cennette ona, onlarca yüzlerce Huri vercek umudu, eee bu da ciftlik kurmak hevesi degilmi, kim vaadetti bunu, Allah, ee daha ne o zaman, yasak kime, yanliş kime, fatmayami, muhamedemi, Ali yemi? fakirin elli kari alcak nerden gücü olsun, bir kari bile ona zor gelir, zengin her gün başka ciflikde uyanir, yani zengin işde, adi üstünde zengin lan, zengin her yönden zengin, at araba avrat silah, sana bana onunkileri anlatarak, agiz yormak kalir, her gün magazin haberleri, şu sanatci bugün bununla , yarin şununla diye anlatiyorlar, onlar artik milletin parasi ile zengin olduda, böyle ciftlik ciftlik gezen horuzluga erdiler, sana banada "zenginin mali, zügürdün agzina yorar." kaldi azizim. onlar ermiş muradina biz cikalim kerevetine yani.

Ve kuran öyle yaaaaasin velkur,...... diye teganni yapma, makam edip caka satma kitabi degil, nede ölülere okumak için indirilmiş kitap da degil ,kuran farkinda olmadiklarinizin farkina varmaniz için indirilen furkandir, yani farkindalik veren kitapdir, yoksa tecvid yapmak, bilagunne yapmak için degil. ve sen kuran okuyunca bazı şeylere ayikmiyorsan, ya sen kuran okumuyorsun yada, sende kurandan birşeyler yok, işte Taptugun dervişi yunus dediki :

" Kim Kuranı bilmedi , Sanki dünyaya gelmedi."

(Yunus Emre)

Avrupada Entegrasyon Yasasi

Ve bunlar yabancilari önce ilk başta calişacak yetişmiş erkek gücü kalmadigi için, kendileri istek yaptilar ve aldilar, artik onlar, bunlar, sen, ben, o, biz calişdik ve bunlar zengin oldular, ve sonunda artik onlara yabancilara, yani bize ihtiyaclari kalmadi, be sefeer, sınır ve engel koymayaa başladilar, sonrada diyorlarki buradakiler, ya bize uyacak, yada onlari geri göndeririz, gibi bir hale girdiler, veya ya bize uyacak, ya bize uyacak, ya bu deveyi gütcek, yada bu deveyi yine gütcek dedileer, ve bunun adinida entegrasyon koydular, ve halbuki biz 2014 de bir söz yazmişiz, yani o söz işde bu söz :

 Eğer ben, mesala Türkiyede yetişen bir elma, yada portakal yada sivas kangaliysam veya o benim cibilliyatim ise, ve beni birisi alip gidip avusturya ya dikince, Eğer imkanlar müsaitse, bu da ne demek, bana orada yaşama hakki tanirlarsa, vede birde iklim şartlari benim tabiatima uygun halde ise, ben yine orda elma isem ,yine hangi cins isem, o cins elma olarak hayatimi sürdürme ve orada mesala Gala gold isem, Gala Gold cinsi elma olmaya devam etmem lazimki, benim türüm bozulmasin. sadece o bulundugum yerin belki biraz topragindan, suyundan, havasindan ikliminden dolayi tadim degişir, amma ben yine Gala gold olmaya devam etmem Lazım, yoksa ben, Gala goldlugu birakipda Avusturyada dikilince entegre olup, elma yerine özelliklerimi kaybedipde, Avusturya patatesine dönersem, nerde kaldi benim Gala goldlugum degilmi, beni bana birakki, ben nereye dikilirsem dikiileyim, bui ister, avrupa, ister asya, ister amerika, isterde avustralya olsun, benim özellgime müdahale etmeki, benim türüm, dünyada hayat bulmaya devam etsin, hatta birde, cogalsin, yoksa sen beni Avusturyaya gelince, entegre edip, Avusturyaliyai benzer yaparsan, yada Amerikaya gidince Amerikaliya benzer yapmaya kalkarsan, işde (BibBiiiiiib) bilim adamlarinin yaptigi bu, elmayi baliga, baligi karppuza, kappuzu kabaga benzetip, entegre ettiller, işde sonuc da varilan yer, malum, artik ne gercek karpuz yiyebiliyor, nede gercek bugday yiyebiliyoruz, hepsi entegre oldu, yani afedesin dönek bazı ib ne ahmaklar, vardığı yere ayak uydurduklarini zannediyorlar, ben müslümanin, domuz bana haramken, almanyaya geldim diye, onlara uyup, entegre olup, domuzmu yemem Lazım, bazıları onuda yedi, uydular onlara, inekleri koyunlari da kesmek yasak dedi gavur, ne yapcak bizim müslümanlar mecbura kaldi entegre oldu, mundar et yediler veya yedik, yok yine cocuklari sünnet etmek yasak dedi gavur, entegre olduk mecbur kaldik uydu bizim millet, kabuklu gezmeye başladilar, ve ne gavura, ne Türke benzeyen idiyotlar türedi, ve Almanyadaki almanlar, onlara ne kdar entegre aolursa olsun yine yabanci gözüyle bakip bizden degil diyorlar, Türkiyeye gidiyor, artik Türklerede benzemiyorlar, Türkiydekiler, bunlar alamaanci ziipirlar diyorlar, ne Türk, ne Alman, cinsi bozuklar oldular, ve sonucda entegre bile olamadilar, ve yine sözümüzü tekrar kaleme alalimki, anlamayan ahmaklar anlasin, ey Avurpa, ey Amerika, ey Asya, ben senin icine geldim, ve beni sana ihrac ettiler ise, ben sivas kangaliysam, beni bozma, ben saf sari bugday isem, benim DNA mi ve tabiatimi bozma, beni kendine uydurma, entegre etme, beni rahat birak, ben portakal isem beni bozma, rahat birak ve

"Elmanin özü bozulmadiysa, onu nereye dikersen dik, ister Afrika, ister Amerika, isterse Türkiye, orda elma dali olup, güzel elmalar verir. insanda özünü bozmadikca, ister Mekke de Kabede olsun, ister Amerikada, isterse küffar ilinde , isterse dag başinda yapayalniz olsun, Rabbini bilir ve bulur, ve rabbinin emrine uyar, ondan zehir ve zulumet degil, huzur ve selamet meydana gelir. "

(Karoglan Sözü 09.11.2014 Pazar)

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

“Güzel söz sadakadır.”

( Hadis-i Şerif , Buhârî, Edeb 34, Cihâd 128, Müslim, Zekât 56)

فَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْرًا يَرَهُ وَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يَرَهُ

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Fe men ya’mel miskâle zerratin hayran yerah. Ve men ya’mel miskâle zerratin şerran yerah.

Meali :

Artık kim zerre ağırlığınca bir hayır işlerse, onun mükâfatını görecektir. Kim de zerre ağırlığınca bir kötülük işlerse, onun cezasını görecektir.

(Sadakallahul Aziym ZİLZÂL Suresi 7. ve 8. ayet)

İnsanın iyiliği, kendinden bir şey vermesiyle belli olur. Verilen şeyin azlığı çokluğu önemli değildir. Güzel söz söylemek bir iyilik ve Allah katında makbul sayılacak bir davranıştır. Yolda karşılaştığı kimseyi selâmlamak, tanıdığı ise hatırını sormak ve böylece ona değer verdiğini göstermek hadisimizde tavsiye edilen güzel sözlerden birkaçıdır.

Adamin parasi vardır, verir amma, zekat olur, cünkü vermesi gereken mikdar var, fakirdir verir sadaka olur, amma "Muhsin" demek kendi özünden vermek demekdir, yani kendi hissesinden, kendi hakkindan verene Muhsin denilir. ihsan makamina cikmamiş kimse, muhsin olamaz, kendi hakkindan veremez, verir ya karindan verir, ya da zekatindan sadakasindan, yada karşiligini beklediği için verir, amma Allah Muhsinlerin başidir, ve kendi özünden, yani kendi ruhundan bizlere can üflemişdir,

وَنَفَخْتُ فِيهِ مِن رُّوحِي

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

ve nefahtu fîhi min rûhî

Meali :

O nun (insanin) içine ruhumdan üfledim.

(Sadakallahul Aziym HİCR Suresi 29. ayetten pasaj)


Yine verir geri almamak üzere verir, rizik verdi yedin, Allah a iki ay sonra geri ödemek zorunda degilsin, yine mal verdi, sen satmadikca senin, yine el verdi, bir ömür senin, geri istemiyor, yine göz verdi hakeza, yani geri almadan verilen, ve özünden, kendi hakkindan verene Muhsin denilir. işde ihsan makami ise, Allahi Görüyor gibi ibadet etmek, yani ve mirac ve Muhammed mirac edip geri döndü, ve hediye olarak 5 vakit namaz ile kullara mirac etme hikmeti verildi, ve ihsan makamini daha önce aciklamişdik, yani Allah ile mulakat etmek ve ve orasi ise, dünyamizda misalleri, makamalarin oldugu yerler, ve mesala bir belediyde belediye başkaninin makami, yahut vali, yahut okul müdürü veya ,.... gibi o makam da konuşmaya giden, orda oturmaz beklemez halini maruzatini arz edip cikar, ve muhammedde mirac etti, ona Lazım olacaklarda gösterildi, verilmesi gerekenler verildi geri döndü, ve işde bu en yüksek makama çıkmak demek de namazda secde mahallinde 3 subhane rabbiyel ala denecek kadar durmakdir, yani daha fazla durulmaz orda, hani adamlar uydurukdadan tesbih namazi cikarmişlar, ve secdede 10 dakika tesbih yapıyor, lan (BibBiiiiiib) trottel ,orda öyle beynin aşagi geldiği halde, uzun durursan, kan beynine hücum eder, ve beynin tansiyon ve beyin kanamasindan damarlarin catlar, ve geberirsin, orda durma miktari, 3 saniye gibi, her tesbih bir saniye ederse , oda eder 3 saniye kadar kalabilirsin, ve muhammed diyorki, miracdan döndüm, daha yatagim sogumamişdi, yani secdede işde uzun kalinmaz, orda sadece, her secdede 3 saniya kadar kalirsin, o makam meşgul edilmez. yani düşün ögle namazinda 80 milyonun 20 milyonunda namaz ayni vakit girse, ve ayni boylam icinde olanlarin sayisini düşün, ve hepsinin, o an secde de olduğunu düşün, ve mirac hadisesi ve orda herkes 3 saniye kalsa carp 80 milyonu 3 ile 240 milyon eder ve allah 3 saniye icinde 240 milyonun halini bildi duydu, ve onun ameli allaha aerz oldu, ve aninda onlara 240 milyona birden cevap vercek, bu sadece insanlar, ayni anda hayvanlarin sorunlari var derdi var, börtü böcük, ve bitki, madde, kurt kuş, düşün, ve öyle olunca Rabbin her an ayri demde ve ayri yaratişta amma, Allah orda meşgul edilmez, sana bakdi halini gördü, ve cevabini verecek, ve sen orda bekleme yapamazsin, nitekim kabe tavaf edilirkende, mümkünse hacerül esved öpülür, degilse selamaverip pas gecilir, bekleme yapilmaz, Eğer bekleme yaparsan, arkadan gelenler yigilir ve katilam olur( 2015 de Hac'da izdiham oldu) neden bu hata yüzünden ve arkadakiler öndekiler ezmek durumda kalir, yani, bir ordu yürürken sekteye ugratilmaz yopksa izdiham olur, ve dedikki muhammed mehdi vaktine ulaşan, karda sürünerekde olsa, ona gitsin, dedi. peki ona gidecekde kardeşim, bu kadar insan onun yanindan nasıl bir düzen ile hac yapip selam verip gececek? aynen haecerül esvede verilen selam misali, onu selamlayip düönse ne kadar zaman Lazım? selam verip gececek neden muhamdin selmalyip geciyoz şimdi anladinizmi o bir tatbikatti esas olan şimdi mehdiye verilcek olan, bekleme yapmayacak kişi, başi sadece 3 saniye secde mahallinde tutma hakkin var dedik ya, 3 saniye vaktin var, ve 3 saniyen doldmu yürüyecen, yoksa yukardaki semadaki trafik karişir, ve kaos olur, yukarisi aşagi ile baglantili ve
muhammed dediki yukarda kabe kavseyn var onu tüm melekler her an tavaf edip selamlarlar ve onu selamlama kiyamate kadar devam edecek, ve birde defa tavaf edip selamlayana, bir defa daha sira gelmeyecek kadar kalabalik dedi, ve kabe kavseyn, mehdinin evi ise, en uzakdaki semdaki kabe yani ilk kabe Hz ademin gerdek eviydi o zman sondaki kabede mehdinin kabesi yani onun evi demek olmazmi, onun kalbi ve evi, kabe kavseyn ise, onu selamlamak için, her bir insanin sadece 3 saniye hakki var, sen selamayacan amma, senin yaninda binlerce melek cin hayvan ve yaratilmişlar sirada, (BibBiiiiiib Kafa) sadece senin hakkin yok, deniyorki bu 3 saniye ile selamlasan bile bir kimseye ömrü boyu bir daha sira gelmeycek kadar kalabalik tarafinda selamlancak tavaf edilcek yanindan gecilcek, amma zaman az, öyle ise ey mehdi askeri, onun yaninda, evinin önünden gecerken lütfen bekleme yapma, sen beklsersen, bütün ketter sekteye ugrar, ve kainatta kaus olur, orasi o an boş bile olsas san verilen hak 3 saniye dedikya sanada zararli mehdiye de zararli fazla kalman, fazla secdede durulmaz, yoksa kan beynine hücüm eder dedik. ve kainat insan bednei ise, o vahdeti vücut mehdi ise, mehdiyi hasta edersiniz, ve o ölürse, kiyamet bir adim ötede olur, onun için akilli ol 3saniye hakkini kullan, ve bunu ne eksik yap, nede fazlalaştir, orasi yeşil türbe degil, caput bagalayip duvarina sarilip dua edip yarim saat istek isteyip bilme halini iki saat anlatim yeri falan filan lyapilcak yer de degi.l bak binlerce sendir bekelyen binlerce melekde sirada, gezegende sirada,cinlerde sirada, insanlarda, hatta hayvanlar bile sirada bekliyor. demedi mi bir yilan muhammed sevrdeki magaradayken, ey muhammed ben duydum duyali burayi yer edindim seni gelcek diye beklerin, bir defa nuru cemalini görmek için, yıllardır bekliyon, ve buna ebu bekir engel oluyor ondan, isirdim onun ayagini demedimi, benimde hakkim degilmi seni görmek dedi yani muhammede öylede, bu kabe kavseynin sahibi mehdiye farklimi ve cekirdek ev kvseyn kase ev

Beyt-i ma'mûr, Beyt-i Harâm'ın (Kâbe'nin) üst tarafına düşmektedir. Yere düşecek olsa, onun üstüne düşer.

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

"Beyt-i ma'mûru her gün yetmiş bin melek tavaf eder ve orada namaz kılar Tavaf eder Bir kere tavaf eden meleğe Kıyâmet'e kadar bir daha sıra gelmez "

( Hadis-i Şerif , Buhârî, Bed’u'l-Halk, 6)

Yani öyle olunca, hani Allah meleklere secde edin dedi, ve secdeye başladilar ve o kabenin asli olan "kabe kavseynde" Kabenin cekirdeginde diyor kabeyi tavafa melekler başladi bir tavaf edene bir daha sira gelemiyecek,

öyle olunca işde secde emrinde, yani kainatin ve meleklrin tüm yaratilanlarin secdesi ile beytül mamur, kainatin meyvasi olan insanlarin secdesi Kabe ve "kabe kavseyn" ise en yüksek kabe ve, en yüksekdeki ademin daha dogrusu ademoglunun yaratildigi yer ve zaman ile, Büyük Adem babamiz olan Hz. Ademden binlerce sene sonra gelecek ve zamaninin Halifeyi ruyu zemini ve sahibi olcak olan din gününün sahibi "Deyyan" olacak olan Hz Mehdinin, din gününün maliki hükümdari olacak mehdinin durdugu sema kati ve yer ve zaman ve o zmandaki yer ve kabe işde "Kabe Kavseyn'i temsil eder, yani beytul mamurun cekirdegi olan Kabe yani kavseyn kabe.
yanbi mehdi ve onun evi ve onun evinin yolu işde Rabbim bu yolda tikanma ve bekleme yapanlara idrak versinde bundan vazgecsinler, yoksa mehdiyi rahatsiz ve hasta ettiklerinin farkinda degiller, ahmaklik yapmayin her bir kimsenin ancak ve ancak 3 saniye hakki var bunu iyi degerlendiremedin, ancak bir ikinci secde bir 3 saniye daha var, ancak iki secde işde ondan, fazlasi yok, yani bu ikinci hak ise, nasıl hac kurasi sana cikdi amma, bu sefeer sen parayi harcdain ve bir sebebden haccca gidip hac edemedin, ve bir defa daha hac sirasina girme hakkin var, yoksa sana bir defa ziyaret ettikden sonra ikinci hak yok sirada binlererce melek cin insan var,...... anla bunu ey medhi askeri

bunu şöyle aciklayan sadece insan olarak bugün 8 milyar insan varsa dünyada, ve bunlar dünya yaratilandan beri dünyaya gelmiş gecmiş bütün insanlarin parcasiysa, ve gündede 1milyon yeni cocuk doguyorsa 1milyonda ölyüyorsa, o zaman 8 milyar insana 3 saniye hak versek sadece evinin önünden bakarak gecmek kadar bir zaman, bu evi vorbei gecmek 3 saniye alir bir araba ile, 8 milyar carpi 3 o da eder 24 milyar saniye, ve her gün buna, o yaşadigi müddetce, tahmini bir milyon yenileri eklencek, ve öyle olunca 24 milyar saniye

Bir Gün Kaç Saattir? 1 gün 24 saattir.
Bir Gün Kaç Dakikadır? 1 gün 1440 dakikadır.
Bir Gün Kaç Saniyedir? 1 gün 86400 saniyedir.

öyle olunca 24 milyar saniyeyi bir günün saniyesine bölersek kac gün eder bu, onu buluruz.
24milyar / 86400 =277777 gün eder bunu seneye böl

277777/365=761 sene eder
Mehdi Eğer 40 yaşinda taninir olduysa, onun kac sene daha ömrü varki ,bu onu selamalamaya gelenler onu selamlayabilsin, yani onun 761 sene ömrü daha varmiki, yani bir tavaf edip selamlayacak olana bir daha sira yok, lütfen bekleme yapmayin, ve elinde imkani olan gelsin ev hayvani veya çok sewvdigi bir cicegi varsa mümkünse onuda birlikte getirsin, selamlasin gitsin, sadece gecerken 3 saniye hakkiniz var, yani fazla yok o bile fazla
3 saniyeyi 1saniyeye düşürsek o zaman bu rakami 3 e böleriz oda eder
761/3=253 sene o bile fazla, yani siz anlayin ve ona göre hareket ediniz beklemek, dua etmek, capit baglamk yok, secde mahalinde ancak imkan yoksa tek subahne rabiyel ala da deniliverir yani 1 saniye düşürmekde o, yada Allah 3 saniye demiş evin uzunlugunu gecesiye gececek zaman o zaten.

Rabbim onun zamaninin insanina bunu anlamak, ve ona göre hareket etmek nasip eylesin, onun ashabi komşusu ve ehli beyti olma şerefine erenler, tabiki onu cokca görme ziyaret etme, onunla görüşme, ve hatta kanuşma ve selamlaşma,...hakkina cokca sahipler.

--oOo---


أَأَللَّهُمَّ أَرِنَا الْحَقَّ حَقاً وَ ارْزُقْنَا اتِّبَاعَهْ وَ أَرِنَا الْبَاطِلَ بَاطِلاً وَ ارْزُقْنَا اجْتِنَابَهْ


''Allahım! Bizlere, hakkı Hak gösterip ona tabi olmayı, bâtılı da Bâtıl gösterip ondan yüz çevirmeyi nasib eyle..! '

وَآخِرُ دَعْوَاهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

Ve âhıru da'vâhum enil hamdulillâhi rabbil âlemîne,
Amiyn.
Elfatiha maassalavat.

سُبْحاَنَكَ اللَّهُمَّ وَبِحَمْدِكَ، أَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ، أَسْتَغْفِرُكَ وَأَتُوبُ إِلَيْكَ

Sübhâneke Allahümme ve bihamdik, eşhedü en lâ ilâhe illâ ent, estağfirullahe ve

etûbu ileyk.

--OoO--

Vaazi mp3 olarak indirmek için linke sağ tikla farkli kaydeti sec

http://dosyaci.1trk.net/canli/151695372137281.mp3

Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 23 Ocak 2018 Salı

Original Kar © glanSessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran

Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık

1 Senede/12 Ay

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

1 Yılda/365 Gün

7 Günde/24 Saat

Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

http://hakkalyakin.com/index.php?page=Radio

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

 

Nach oben